CALVERO® rozpoczęło działalność gospodarczą już w 1994 roku. Specjalizujemy się w dostawie przejrzystych wypełnień do ekranów akustycznych (pełny asortyment płyt akrylowych i poliwęglanowych litych), produkcji gotowych paneli/kwater akustycznych (rama aluminiowa + szkło), różnego rodzaju paneli aluminiowych, jak również doradztwie technicznym oraz optymalizacji rozwiązań technicznych ekranów.
Założeniem naszej firmy jest kompleksowy serwis klienta zarówno w trakcie realizacji projektu, zadania inwestycyjnego, jak i po zakończeniu budowy ekranu. Obsługę rynku ekranów akustycznych oraz firm wykonawczych z nim powiązanych rozpoczęliśmy w roku 1996.

W kolejnych latach dynamiczny rozwój rynku ekranów akustycznych sprawił, iż CALVERO® wyspecjalizowało się w swojej dziedzinie rozwijając zarówno asortyment oferowanych wypełnień, jak również wprowadzając na rynek bardzo szeroką gamę profili i rozwiązań systemowych do ich mocowania.
Aktualnie jako jedyni w Polsce możemy zaoferować wszystkie dostępne rodzaje i marki handlowe płyt akrylowych, jesteśmy również największym producentem w Polsce gotowych kwater akustycznych (aluminiowo-szklanych).

CALVERO®, aby sprostać wymogom jakościowym stawianym ekranom akustycznym w Polsce i Europie, wprowadziło Zakładową Kontrolę Produkcji obejmującą proces produkcji kwater ekranów akustycznych z systemowych profili aluminiowych (surowych, anodowanych lub lakierowanych w dowolnym kolorze RAL), z wypełnieniem ze szkła akrylowego, poliwęglanowego lub mineralnego.

CALVERO® by móc współpracować ze wszystkimi partnerami z Europy (zwł. z UE) przeprowadziło badania gotowych paneli/kwater akustycznych w notyfikowanych Instytutach w Bratysławie (jednostka notyfikowana nr 1301) oraz w Warszawie (ITB, jednostka notyfikowana nr 1488) uzyskując możliwość znakowania swoich wyrobów znakiem CE.
Oferowane przez nas wypełnienia posiadają wymagane prawem budowlanym i normami dopuszczenia do obrotu, Aprobaty Techniczne oraz Deklaracje Zgodności.